Бојата на колачите и кремот ќе биде силна – Има мал трик

Бојата на колачите и кремот ќе биде силна – Има мал трик

Има еден мал трик за колачите и кремовите да имаат поубава боја кога готвите.

Ставете малку сол и оставете две три минути да постои така пред матење.

Бојата е силна.

Повеќе поврзани вести на Готви.мк

Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

Пудинг од ориз

Чоколадна баклава

 

singlepost_text