Брзa и вкусна паста со кајмак

Брзa и вкусна паста со кајмак

Брзо и лесно подгответе вкусен ручек.

Состојки:

 • 500 гр тестенини
 • 200 гр кајмак
 • 2 дл кисела павлака Пекабела
 • сол
 • масло

Начин на подготовка:

 1. Тестото згответе го во вода со малку сол и масло.

   

 2. Кајмакот измешајте го со кисела павлака и, ако е потребно, малку посолете.

   

 3. Во врелото тесто кое сте го процедиле, ставете го кајмакот со кисела павлака и добро измешајте.

   

 4. Јадењето послужете го топло.

Добар апетит!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text