Забрзете го метаболизмот: Комбинација која помага при слабеење

Забрзете го метаболизмот: Комбинација која помага при слабеење

Комбинација од мед и цимет која го забрзува метаболизмот и помага при губење вишок килограми.

Состојки:

  • 2 големи лажици мед
  • 1 лажица цимет
  • 250 мл вода

Начин на подготовка:

  1. Зовријте ја водата, прелијте ја преку циметот, а кога ќе се излади додајте мед и добро измешајте. 
  2. Првата половина испијте ја пред спиење, а втората наутро пред оброк.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text