Појадокот е најважниот оброк – Што не смееме да јадеме наутро

Појадокот е најважниот оброк – Што не смееме да јадеме наутро

Појадокот како што е одамна познато е најважниот оброк, а затоа треба да се бираат правите намирници.

Она што не треба да се јаде за појадок зошто го иритира желудникот се: Ѓеврек кој е полн со јаглехидрати, палачинки кои исто така имаат јаглехидрати.

Не користете ни житарки наутро.

 

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки

singlepost_text