Со оризот не треба да се грижите за рокот: Важно да се знае

Со оризот не треба да се грижите за рокот: Важно да се знае

Оризот е многу здрава и корисна намирница, а со оризот не треба да се грижите и за рокот.
Има рок на траење од 30 години до неодредено.Оризот е најдобра храна за чување во херметички затворен сад.

Ако му ставите ловоров лист, уште повеќе ќе го сочувате.

 

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки

singlepost_text