Намирници со кои не накачуваме килограми – Јадете ги секој ден

Намирници со кои не накачуваме килограми – Јадете ги секој ден

Овие намирници се корисни и не дебелат, здрави се и јадете ги без грижа на совест.
Спанаќ – има само седум калории во една шолја.Лимон – Не треба ни да се спомене колку витамин Ц има. Има само 20 калории.

Пиперка – Има 30 калории, 50 со готвењето.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

singlepost_text