Супер доручек: Оброк готов за само 15 минути

Супер доручек: Оброк готов за само 15 минути

Фантастичен и вкусен оброк кој брзо и лесно се спрема.

Состојки:

 • земички
 • јајца, по едно за секоја земичка
 • исечкана црвена пиперка
 • изрендано сирење
 • исечкан кромид
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Загрејте ја рерната на 200 степени и подгответе ги сите состојки. Исечкајте ги врвовите на секоја земичка и извадете го лебот од средина.

   

 2. Наполнете ја секоја земичка со сирење и пиперка, додајте едно разматено јајце, сол и бибер. Ставете ги земичките во претходно загреана рерна и печете 10-15 минути додека јајцата и лебот не се запечат.

Добар апетит!

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед

singlepost_text