Кришки без маснотија полни сусам и сирење

Кришки без маснотија полни сусам и сирење

Направете супер кришки без маснотии во рерна.

Состојки:

  • 5 кришки леб
  • 200 гр. сирење
  • 2 јајца
  • 50 мл. млеко
  • сусам за горе

Подготовка:

  1. Се ренда сирење, се меша со јајце и се става млеко.
  2. Се става хартија на плех и се става сусам.
  3. Се потапкува секоја кришка во смесата со јајца и се става врз сусамот.
  4. Се става пак сусам и се ставаат во загреана рернана 20 0степени да се печат додека поруменат.

singlepost_text