Колку долго се пече баклава – Правило за совршен десерт

Колку долго се пече баклава – Правило за совршен десерт

 

Сите сакаме вкусна баклава од која тече шербет, а ова е правилото за да биде совршено испечена.

Баклавата се пече на 180 степени без вентилатор или 160 со вентилатор, додека корите не добијат златна или карамел боја.

 

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки

singlepost_text