Правила за печење ориз – Вака ќе биде совршен

Правила за печење ориз – Вака ќе биде совршен

Сите сакаме совршен ориз во рерна, а ова е правото време за печењето.
Имено, ориз се пече 20 минути во рерна, за да биде совршен.Ако има упте малку вода, оставете го на угасена рерна уште 10-20 минути.

На здравје!

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки

singlepost_text