Ретко ги јадеме а многу се здрави – Овошје кое заменува апче за срце

Ретко ги јадеме а многу се здрави – Овошје кое заменува апче за срце

Ова овошје ретко ни текнува да го јадеме, а е многу здраво.
Се работи за боровинките кои многу помагаат.Ја подобруваат крвта, помагаат за анемија, за имунитет, за намалување ризик од срцеви заболувања, како и намалување притисок.

Пијте сок од боровинки и ќе чувствувате благодети.

 

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки

singlepost_text