Кутијата за леб треба темелно да се исчисти – Вака се уништуваат бактериите

Кутијата за леб треба темелно да се исчисти – Вака се уништуваат бактериите

Исчистете ја темелно кутијата каде го чувате лебот за да не се шират бактерии.

Се што треба е да ја исперете со вода со оцет, еднаш неделно.Потоа, добро исушете ја.

Вака нема д аимате потреба да се грижите дека внесувате бактерии.

 

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки

singlepost_text