Викенд мезе: Поховани стапчиња

Викенд мезе: Поховани стапчиња

Вкусни поховани стапчиња од сирење идеални за викендот.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 1 жолчка
  • 70 гр. маргарин
  • 3 лажици брашно
  • ¼ кравјо сирење
  • сол и брашно

Подготовка:

  1. Се мешаат две јајца со жолчка и маргарин, се додаваат 3 лажици брашно и сирењето со малку сол и се меша.
  2. Се прават мали форми како стапчиња, се валкаат прво во брашно, па во јајце и се пржат на масло.

 

singlepost_text