За кожата, анемија, изгореници – Овој витамин му помага на телото

За кожата, анемија, изгореници – Овој витамин му помага на телото

Внесувајте го витаминот Е бидејќи тој е многу здрав и помага на телото.
Помага за здравјето на кожата, ја штити од штетните зраци, помага кожата да не старее, помага за изгореници, а корисен е и за плодноста и кај мажите и кај жените.Помага и за проблеми со жолчката и панкреасот, проблеми со варењето на храната и анемија.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

 

singlepost_text