За настинки, срцето, бубрезите – Намирница која го лечи цело тело

За настинки, срцето, бубрезите – Намирница која го лечи цело тело

Кокосовото масло е многу здраво и се препорачува дома секогаш да го имате.
Го регулира правилното функционирање на метаболизмот.
Помага за слабеење, за срцеви болести, проблеми со бубрези и висок притисок.
Делува позитивно и за варење на храната, проблеми со стомакот, за регулирање на метаболизмот, за правилна работа на штитната жлезда.
Ако сте болни подобрете си ја состојбата така што ќе земете три пати по едно лажиче на ден.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

singlepost_text