Се бори со вируси и бактерии – Смеса поефикасна од лек

Се бори со вируси и бактерии – Смеса поефикасна од лек

Направете смеса во вашата кујна, која се бори со грип, вируси, настинки.

Состојки:s

  • 1 шолја магдонос
  • 1 лук
  • маслиново масло

 

 

 

Магдоносот се мие, се лупи и лукот.

Се сечат ситно, па се ставаат во тегла со маслиново масло.

Чувајте го во ладилник и земајте по едно лажиче наутро.

singlepost_text