Идеална маска за лице за зимските денови – Кожата нема да биде сува

Идеална маска за лице за зимските денови – Кожата нема да биде сува

Направете ја оваа природна маска за во зима.

Состојки:

  • 4 лажици сода бикарбона
  • 1 лажица мед
  • 2 лажици вода

 

Се става содата со медот во сад, се добро се меша, па се додава вода.

Маската се нанесува на лице, освен на подрачјата кај очите и устата.

Оставете ја 15 минути, па измијте се со топла вода.

singlepost_text