Една шолја помага на жените – Пијте го овој чај секојдневно

Една шолја помага на жените – Пијте го овој чај секојдневно

Чајот од жалфија е многу корисен и се препорачува да се пие секојдневно, особено да се користи од страна на жените.

Се користи како антибиотик, а помага многу кај жени за менстурални болки и симптоми на ПМС.

Помага за подобро варење на храната, се користи и за воспаленија на устата, слузницата  и грлото.

Супер е и за паметење.

singlepost_text