Рецепт за здрав пудинг од урми, банана и какао

Рецепт за здрав пудинг од урми, банана и какао

Вкусен и здрав пудинг од урми, банана и какао…

Состојки:

 • 100 гр урми
 • 2 банани
 • 15 гр какао
 • 30 гр чиа семе
 • малку цимет
 • 200 мл млеко
 • 1 ванилин шеќер

Начин на подготовка:

 1. Сите состојки ставете ги во блендер и добро сомелете да добиете фина компактна смеса.

   

 2. Распоредете во 2 поголеми или 4 помали садови, украсете со свежи урми и уживајте во здравиот пудинг.

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text