Пијте шолја на ден – Чај кој спречува срцев удар

Пијте шолја на ден – Чај кој спречува срцев удар

Чајот од липа има благотворно дејство, помага за многу проблеми и болести.

Липата убаво делува на кардиоваскуларниот систем. Има супер резултати со хипертензија, висок крвен притисок, како и јакнење на крвните садови.

Помага и за проширени вени.

Го намалува и ризикот од срцев удар.

Пијте чај од липа неограничено освен ако пиете апчиња против тромб и за намалување притисок бидејќи чајот им го зголемува дејството.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

singlepost_text