Исчистете ги лесно загорените тави и тенџериња

Исчистете ги лесно загорените тави и тенџериња

Ако во загореа шерпите при готвењето нема веќе мака.

Се што ви треба е да ставите лимон, оцет и малку детергент, да истриете и измиете со топла вода.Откако кратко ќе делуваат се мие и ги снемува и загорените дамки.

Пробајте.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

 

singlepost_text