Ручек без многу труд кој не одзема време: Деликатес со печурки

Ручек без многу труд кој не одзема време: Деликатес со печурки

Совршен деликатес со печурки без многу труд и мака.

Состојки:

  • 500 гр. печурки шампињони
  • 100 гр. маргарин
  • вегета, сол и бибер
  • зачини по избор

Подготовка:

  1. Се чистат печурките и се лупат, па се мијат и сушат, ако се покрупни исечете ги, ако не оставете ги цели.
  2. Се загрева маргарин на тава и се додаваат печурките, па се пржат пет минути со зачини.
  3. Треба да омекнат и да нема веќе маргарин долу, така ќе знаете дека се готови.

singlepost_text