Лушпите од црвен кромид многу погаат – Вака искористете ги во јадењата

Лушпите од црвен кромид многу погаат – Вака искористете ги во јадењата

Лушпите од црвениот кромид се многу здрави и корисни и можат многу да ви послужат.
Имаат во себе влакна, фенолни соединенија и помагаат да се регулира притисокот, да се спречат и кардиоваскуларни болести.Помагаат да се спречи создавање полипи.

Штитат и од дијабет.

Само одвојте ги лушпите и измијте ги, ставете ги во газа и ставете ги во чорбата која ја спремате.

Потоа извадете откако јадењето ќе се зготви.

Ќе ги впие корисните состојки.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

 

singlepost_text