Домашен лек против големиот непријател на телото – холестерол

Домашен лек против големиот непријател на телото – холестерол

Рецепт за холестерол кој се прави дома и делува.

Состојки:

  • 1 парче рендан ѓумбир
  • 1 чешне лук
  • 1 лажиче јаболков оцет
  • 1 лажиче мед
  • 1 лажиче лимонов сок

 

Се става се во блендер, се миксира 30 секунди, па се процедува и чува во ладилник пет дена. Се зема една лажица пред појадок и една пред вечера.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

 

 

singlepost_text