Кој може да одолее: Бело топло чоколадо

Кој може да одолее: Бело топло чоколадо

Кој може да одолее на бело топло чоколадо во овие студени денови…

Состојки:

  • 4 шолји млеко
  • 30 гр шеќер
  • малку екстракт од ванила
  • 90 гр бело чоколадо
  • 3 лажички густин

Начин на подготовка:

  1. Ставете го млекото да се грее. Додајте шеќер, густин, екстракт од ванила и измешајте. Со постојано мешање додајте искршено бело чоколадо.

     

  2. Гответе на оган додека млекото не зоврие и белото чоколадо не се растопи до крај, со постојано мешање. Ставете во шолји и послужете ведаш.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта