Чаша со витамини и здравје за Добро утро – Денот нека почне со смути

Чаша со витамини и здравје за Добро утро – Денот нека почне со смути

Направете вкусно смути со кајсија и банана.
Чаша полна добар вкус и витамини.Ова е рецептот и постапката:

 

Состојки:

  • 1 банана
  • 4 кајсии
  • 3 плазма бисквити
  • 1 лажиче мед
  • 200 мл. млеко

 

Се лупи и сече бананата, се става во блендер со сите други состојки и се мати.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки