Лошиот мирис од истечено млеко ќе го снема за секунда

Лошиот мирис од истечено млеко ќе го снема за секунда

Често се случува од невнимание да истече млеко, кое потоа остава лош мирис.

Ако ви истече млеко на шпоретот има лесен и брз трик како да се спасите од лошиот мирис на загорено.

Се што треба е по шпоретот да ставите малку сол и мирисот на изгорено ќе го снема.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text