Намирници за блескава насмевка – За здрави и бели заби

Намирници за блескава насмевка – За здрави и бели заби

Овие намирници помагаат за да имате здрава, сјајна, бела и блескава насмевка.Тука се јагодите кои имаат многу киселини кои ги белат забите.

Тука се и јаболката и морковот, како и портокалот и ананасот.

Делува и лимонот и бананата, оревите и ловоровиот лист.

Помага и зелениот и црн чај.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

singlepost_text