Трик за најдобро јајце на око: Веќе никогаш нема да ви се залепи

Трик за најдобро јајце на око: Веќе никогаш нема да ви се залепи

Совршено јајце на око со помош на хартија за печење!

На дно на тава ставете парче хартија за печење и вклучете го шпоретот на средна температура.

Во тавата ставете парче путер или маслиново масло, па скршете јајце. Прекријте ја тавата со капак и почекајте да се испржи.

Потоа едноставно префрлете го јајцето на чинија.

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text