Вкусна пита за слави и веселби: Сите ќе бидат воодушевени (Видео)

Вкусна пита за слави и веселби: Сите ќе бидат воодушевени (Видео)

Подгответе се за претстојните празници на време…

Состојки:

 • 3 кг брашно
 • 8-10 јајца
 • 100-150 мл масло
 • 30 гр сол
 • 1,2 л млака вода
 • 4 кг младо кравјо сирење
 • 1 кг кајмак
 • 300 мл млеко
 • 500 гр свинска маст

Состојки за премаз:

 • 300 гр кајмак
 • 1 јајце
 • малку млеко
 • малку сол

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

singlepost_text