Од тост леб направете вкусна пица

Од тост леб направете вкусна пица

Нов начин на подготовка на пица…

Состојки:

 • 10 парчиња тост леб
 • кечап
 • 100 гр тенко сечкана шунка Пекабеско
 • 100 гр кашкавал
 • 6 свежи шампињони
 • оригано
 • босилек
 • 2 домати

Начин на подготовка:

 1. Наредете ги лепчињата во голема тепсија за печење, секое премачкајте го со кечап, посипете оригано и босилек. Преку наредете шунка и печурки исечкани на листови, а од горе изрендајте кашкавал.

   

 2. Запечете неколку минути во рерна загреана на 200 степени, додека кашкавалот не се растопи. Украсете со домати и уживајте!

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text