Започнете го денот со вкусно и здраво чоколино

Започнете го денот со вкусно и здраво чоколино

Вкусно и здраво домашно чоколино…

Состојки:

 • 1 лажичка бадемово фино брашно
 • 3 лажици овесна каша
 • 2 лажички златно ленено семе, сомелено
 • 1 голема лажица мелени бадеми
 • пржени мелени лешници
 • 3 лажички какао
 • стевија или мед по желба
 • цимет
 • ванила
 • сол
 • 1 лажица путер
 • 1 лажица кокосово масло
 • 1,5 дл врела вода

Начин на подготовка:

 1. Измешајте ги сите состојки и залијте во врела вода. Добро измешајте и оставете да згусне околу 10 минути.

Добар апетит!

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text