За болно грло – Домашен лек со кој поминува болката веднаш

За болно грло – Домашен лек со кој поминува болката веднаш

Со есента и зимата доаѓаат и сите настинки и вируси и грипот, а има начин како да се заштитите.

За да се спасите од црвеното и болно грло, ви треба лимон со мед.

Правете гаргара со оваа мешавина и таа ќе ги уништи бактериите и ќе ја намали болката.

Навистина делува.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

singlepost_text