Домашен сок кој пржи сало – Плус има супер вкус и многу е здрав

Домашен сок кој пржи сало – Плус има супер вкус и многу е здрав

Ако и вие сакате да намалите некој килограм и да го стопите салото, ви треба моќен домашен сок.

Ви требаат 1 јаболко, стапче цимет и 2 литри зовриена вода.

Постапката е следна: Се става водата да врие, се става јаболкото убаво измиено и исечено на делови и циметот. Се вари и се трга.

Се остава да отстои час или два и се пие во текот на денот.

Вкусно е, здраво и ќе топите килограми.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

singlepost_text