Се топи во уста: Колач со ореви и чоколаден крем (Видео рецепт)

Се топи во уста: Колач со ореви и чоколаден крем (Видео рецепт)

Колачот можете да го сечете како торта, на коцки или парчиња, по ваша желба.

Состојки за кора:

 • 8 белки
 • 5 лажици шеќер
 • 10 гр ванилин шеќер
 • 200 гр ореви
 • 2 лажици брашно
 • 1 лажичка прашок за печиво

Состојки за фил:

 • 8 жолчки
 • 100 гр шеќер во прав
 • 100 гр чоколадо
 • 100 гр путер
 • мелени бисквити

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Поврзани вести на Готви.мк

Брзи роденденски сендвичи

ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Видео: Рецепт за најдобриот домашен појадок во светот

Похован кашкавал

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

singlepost_text