Оваа намирница никогаш не ја ставајте на лице

Оваа намирница никогаш не ја ставајте на лице

Иако можеби сте чуле дека лимоновиот сок е добар за лицето, сепак не треба да се става на лице.

Лимоновиот сок не треба да го ставате на лице поради киселината во него.

Таа може да влијае на ПХ вредноста на кожата.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

 

singlepost_text