Ставете прстофат од најевтината намирница – Кајганата ќе биде мека како душа

Ставете прстофат од најевтината намирница – Кајганата ќе биде мека како душа

Постои начин кајганата која ја правите за појадок, ручек или вечера, да биде воздушеста и мека како душа.

Се што ви треба е евтината намирница – сода.

Ставете прстофат сода кога ги матите јајцата.

Вака ќе биде мека и воздушеста кајганата.

Повеќе вести на Готви.мк:

Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици

Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво

ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир

Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи

Полнет ананас со ориз и пилешко

Полнети печурки по најдобар рецепт

singlepost_text