Храна која не прави поспани – Избегнувајте ги овие намирници

Храна која не прави поспани – Избегнувајте ги овие намирници

Ако и вие имате постојано чувство дека сте уморни тогаш тоа е знак дека треба да смените нешто не само во начинот на живеење туку и во исхраната.

Не јадете обилно јајца, месо, житарки, чоколадо, млечни проиводи.

Заштитете се од конзервирана храна, газирано и грицки.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

singlepost_text