Мирисот ќе го снема – Пластичните садови нема да се замирисаат со еден трик

Мирисот ќе го снема – Пластичните садови нема да се замирисаат со еден трик

Пластичните садови лесно се умирисуваат, а тоа е најголемата мака со нив, но има решение за неа.

Ако сакате да го отстраните лошиот мирис, ви треба доматен сос.

Ставете малку доматен сос во пластичните садови, истријте ги убаво, па исплакнете со детергент и топла вода.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

 

singlepost_text