Цел дом ќе блесне – Со намирница од 20 денари исчистете ги тоалетот и кујната

Цел дом ќе блесне – Со намирница од 20 денари исчистете ги тоалетот и кујната

Алкохолниот оцет може да го искористите за целата кујна и тоалет да блескаат.

Со него може да ги одзатнете затнатите цевки и одвод, да ја исчистите микробрановата печка, да ги светнете чашите,  и да ги снема дамките и каменецот од тушот.

Оцетот ќе ви реши голема мака.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

singlepost_text