Пресвртот со времето лошо делува на здравјето – Што да јадете и пиете

Пресвртот со времето лошо делува на здравјето – Што да јадете и пиете

По летото среде есен и невообичаено високите темепратури, следи период на дожд и пад на температурите во Македонија, а тоа секако делува на здравјето.

Можни се болки, вртоглавица, умор, малаксаност, а особено се погодени оние кои се под терапија или хронично болни.

На наглите промени на времето потребно е да јадете здрава храна, многу овошје и зеленчук, да внесувате многу витамини и вода.

Направете вкусна топла чорба или пак супа овие денови. и згрејте се.

Пијте и многу чаеви.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

singlepost_text