Деликатес: Поховани компирчиња

Деликатес: Поховани компирчиња

Направете вкусни поховани компирчиња.

Поинаков деликатес.

 

Состојки:

  • 4 компири
  • 4 лажици брашно
  • 1 лажица црвен пипер
  • 2 јајца
  • сол, бибер и презла

 

Подготовка:

  1. Се лупи компирот и се сече како за помфрит но на дебели парчиња.
  2. Се додава во брашното сол и црвен пипер со бибер, па се валка.
  3. Се валка во јајца па во презла, па се пржат на масло.
  4. Се ставаат потоа во тепсија и се печат кратко, половина час на 200 степени.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

singlepost_text