Гравот побрзо ќе се свари со еден трик

Гравот побрзо ќе се свари со еден трик

Има начин како гравот побрзо да се свари и да има подобар вкус.

Се што треба е едноставно во шерпата да ставите прстофат сода бикарбона.

Ќе биде се повкусно и побрзо.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

singlepost_text