Природен лек за гастрит и надуеност – Ви треба само еден зачин

Природен лек за гастрит и надуеност – Ви треба само еден зачин

Куркумата е вкусен и ароматичен зачин кој се користи години наназад, а помага за проблеми со стомакот и гастрит.
Супер е за гастритис кој не е ни малку наивен проблем.Има витамини Б, калциум, фосфор, јод, куркумин и многу помага за болки.

 

Повеќе поврзани рецепти на Gotvi.mk:

Вкусна боранија со поховано пилешко

Здраво, вкусно, едноставно: Стар рецепт за боранија

Боранија со пилешко

Рижото со грашок и боранија

Ручек со боранија и компир – вкусни чинии на трпеза

Запечена боранија

Кремаста салата од боранија (Видео)

Сочна боранија во карамелизиран кромид со печурки