Почнете го утрото со лажица мед – Со кои јадења одговара?

Почнете го утрото со лажица мед – Со кои јадења одговара?

Медот е намирница која освен што е здрава и вкусна, се става и во многу оброци и го збогатува вкусот, а ние ви откриваме со што оди најмногу во комбинација.

Медот оди со месо. Оди и со тестенини и ореви.

Може да се комбинира и со десерти, како и во смути.

Многу е здрав и помага.

Утрото нека ви почнува со лажица мед.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

Специјалитет: Похoван и печен пилешки стек

singlepost_text