Најважно колку се пече – Колку минути треба за питата да е крцкава горе, мека внатре?

Најважно колку се пече – Колку минути треба за питата да е крцкава горе, мека внатре?

Сите сакаме вкусна пита за појадок, ручек или вечера, а важно е и колку и како се пече.

Пита се пече на загреана рерна на 180 степени со вентилатор.

Без вентилатор се пече на 200 степени околу 30-40 мин.

singlepost_text