Брзи и вкусни мини пици

Брзи и вкусни мини пици

На брз и едноставен начин подгответе мини пици.

Состојки:

  • 1,5 шолја доматен сос
  • рендан пармезан
  • прстофат бибер
  • сол
  • оригано
  • 1 лажичка ситно сечкана црвена пиперка
  • рендано моцарела сирење
  • пикантна сува салама Пекабеско
  • тортиљи

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 220 степени. Намастете калапи за мафини. Исечкајте кругови од тортиљи и ставете ги во калапи. Додајте сос од домати на секој круг, посипете со моцарела и салама и зачинте. Печете 10-12 минути.

Добар апетит!

Повеќе поврзани вести на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

 

singlepost_text