Брз ручек за секој ден: Помфрит без масло

Брз ручек за секој ден: Помфрит без масло

Помфрит може да се направи и без масло, поздрава и вкусна варијанта.
Излупете компири во количина по желба, исечете ги и  извалкајте ги во белки со сол и вегета, а потоа ставете ги на плех.
Нека се печат на 220 степени додека не поруменат. 

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте

singlepost_text