За болки во колената – Ви требаат само жолчки од јајце

За болки во колената – Ви требаат само жолчки од јајце

За да немате болки во колената, постои лесен и брз лек со јајца од кујната.
Ви требаат жолчка од јајце, две лажички сол и завој.Се мати жолчката убаво со сол и се меша, се потопува газа и се става на коленото со болки.

Се става горе завој, по можност еластичен и се прицврстува.

Се остава два часа на коленото газата.

Потоа се трга, а може да се користи најмалку 4 пати на ден.

Солта со магнезиумот многу ќе помогне, како и жолчката со протеините и минерали.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

singlepost_text