Домашен лек за болно грло – Веднаш делува и многу е вкусен

Домашен лек за болно грло – Веднаш делува и многу е вкусен

Направете посебен напиток за болно грло.

Состојки:

  • 1 шолја млеко
  • пола лажиче цимет
  • пола лажиче ѓумбир
  • 1 лажица мед

Се става млекото на рингла и се остава да се згрее, но не и да проврие, па се додаваат сите состојки. Се меша и се пие.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

 

singlepost_text